Zástupci partnerských měst přijeli popřát Kroměříži k výročí 760 let města

| 12.06.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

K letošnímu výročí 760 let trvání města přijeli Kroměříži popřát zástupci partnerských měst. Delegace z polského města Piekary Slaskie, rumunského Ramnicu Valcea, rakouského Krems an der Donau a slovenských měst Nitra a Ružomberok dnes po slavnostním přijetí na radnici absolvovaly úvodní koncert festivalu Hudba v zahradách a zámku (HZZ). „Přátelských vztahů s našimi partnery v zahraničí si velmi ceníme. Těší mě, že jsme společně mohli oslavit výročí našeho města i 25 let od zápisu zámku a zahrad na seznam UNESCO,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Výročí zápisu Arcibiskupského zámku a zahrad na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO byl věnován právě zmíněný zahajovací koncert HZZ. Na programu byla Symfonie č. 9 d moll s Ódou na radost Ludwiga van Beethovena. V úterý hosty z partnerských měst čeká komentovaná prohlídka Kroměříže a poté slavnostní oběd.

Kroměříž má celkem šest partnerských měst. Kromě zmíněných Piekar Slaskiech, Ramnicu Valcea, Krems an der Donau, Nitry a Ružomberku mezi nimi je i francouzské město Chateaudun. „S kolegou radním Jiřím Kašíkem jsme Francii nedávno navštívili a věřím, že to přispěje k dalšímu rozvoji našich vztahů. Se slovenskými partnery se zase snažíme společně ucházet o dotace na konkrétní projekty například v oblasti sociálních služeb,“ řekl místostarosta Pavel Motyčka.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek