Zapojte se do projektu P.S., udělejte radost dopisem

| 09.11.2020 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Papírové souznění spojuje klienty pobytových zařízení Sociálních služeb města Kroměříže (SSKM) s vnějším světem. „Projekt P.S, se rozbíhá v těchto dnech a zapojit do něj se může každý, kdo chce obyvatelům domovů sociálních služeb zpříjemnit dny, kdy nemohou být v osobním kontaktu se svými blízkými,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Papírové souznění může být výzvou pro všechny. Radost totiž přinese pisateli i adresátovi. Připomíná, že není nutné mít složitou techniku a mimořádné dovednosti k navázání a udržení vztahů, byť přes uzavřené dveře – v tomto případě dveře domovů sociálních služeb. Stačí napsat klasický dopis a těšit se na odpověď. Tak, jako se na zprávy a milá slova „zvenčí“ těší klienti, většinou babičky a dědečkové v domovech.

Dopis je třeba doručit na adresu Ředitelství sociálních služeb města Kroměříže na Riegrově náměstí 159 v Kroměříži. Poslat jej můžete běžnou poštou nebo je možné jej vložit přímo do schránky, která je umístěna u vchodu do objektu ředitelství SSKM na Riegrově náměstí a označena logem projektu, případně můžete poslat scan dopisu na e-mailovovu adresu: dopissskm.cz.

„Pracovníci sociálních služeb najdou někoho, komu dopis udělá radost, někoho, kdo právě potřebuje povzbudit, potěšit, a dopis předají. Klasické papírové dopisy naši klienti znají. A na to, aby na něj mohli odpovědět, většinou nepotřebují asistenci personálu. Prosím, spojte lidi s lidmi formou dopisu,“ řekla ředitelka SSKM Dagmar Klučková.

Do projektu P.S., který je součástí projektu Alzheimerův uzel, se zapojila také řada partnerů a osobností, například dirigent Tomáš Netopil, herec Antonín Procházka, profesor Cyril Höschl. Pomáhají tak uživatelům sociálních služeb zvládnout složitou současnou situaci, kdy jsou ve všech zařízeních od konce září zakázané návštěvy a ani sami klienti nemohou od poloviny října z domovů odcházet.

Aktuální informace a přesné pokyny pro ty, kdo se budou chtít do programu zapojit, jsou k dispozici na internetové stránce https://www.sskm.cz/informace/o-projektu/187-185.

Sdílejte článek

Tisknout článek