Zaměstnanci městského úřadu obstarali mikulášskou nadílku handicapovaným dětem

| 05.12.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Mikulášské balíčky pro osm desítek dětí ze Základní školy a Mateřské školy Kroměříž, F. Vančury byly zakoupeny z výtěžku tomboly na předvánočním posezení zaměstnanců Městského úřadu Kroměříž. Úředníci kromě balíčků v hodnotě zhruba 8000 korun také podpořili téměř 13.000 korunami sbírku na zakoupení invalidního vozíku pro chlapce, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

„Mám radost, že zaměstnanci městského úřadu se zapojili spontánně. Nikdo nikoho nemusel přemlouvat, aby přispěl na dobrou věc,“ těšilo starostu Jaroslava Němce. Ředitelku obdarované školy Ludmilu Kočí zájem radnice potěšil. „Moc děkujeme, že jste na nás mysleli. I když patříme pod Zlínský kraj, vždycky jsme s radnicí cítili souznění a těšili se její podpoře,“ uvedla Kočí. V červnu ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury ze sbírky konané s podporou města zakoupila kameru se stativem, které využívá při výuce.

Na podporu Davídka Teplíčka, který trpí dětskou mozkovou obrnou, pořádala na konci listopadu VOŠPS a SPgŠ Kroměříž ve spolupráci s městem benefiční koncert. „Výtěžek z něj ale na koupi invalidního vozíku, respektive speciálního kočárku pro Davídka, nestačil. Poprosil jsem proto zaměstnance úřadu, zda by nepřispěli i na tuto sbírku. Byl jsem mile překvapen ohlasem, jaký má prosba vyvolala. Rád bych tímto všem, kteří peníze darovali, poděkoval,“ uzavřel Němec.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek