Zajímáte se o lidovou architekturu Kroměřížska?

| 16.11.2016 |

Tiskové zprávy

Pak máte jedinečnou možnost seznámit se s prvky lidové architektury a detailně je prozkoumat v nové publikaci pod názvem Katalog lidové architektury, část jedenáctá, okres Kroměříž, která byla veřejnosti představena v úterý 15. listopadu 2016 v odpoledních hodinách v konferenčním sále Muzea Kroměřížska.

Autory nového svazku, který zahrnuje stav venkovské zástavby na Moravě ve 40. a 50. letech dvacátého století a je věnován území okresu Kroměříž, jsou Antonín Kurial, Věra Kovářů a Jan Kuča.

„Katalog by nebyl uveden do života bez finanční podpory Města Kroměříž a Zlínského kraje a za to patří všem, kteří se na jeho vzniku podíleli, velké poděkování“, zdůraznila při slavnostním setkání Věra Kovářů, spoluautorka publikace.

„Usedlosti, se kterými se pracovalo v rámci přípravy celého souboru zaměření, plánů a fotografií, byly již při zdokumentování ohroženy zánikem a dnes už většinou bohužel neexistují“, vysvětlil Jan Kuča, další ze spoluautorů katalogu.

O příjemnou atmosféru slavnostního křtu se postaraly členky dívčího pěveckého sboru Střední pedagogické školy v Kroměříži pod vedením Jiřího Jablunky.


Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek