Zájemce opět provedou Kroměříží kostýmovaní průvodci

| 17.06.2022 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Turisté i zvídaví obyvatelé města si také v letošním roce budou moci užít netradiční a poutavé prohlídky Kroměříže v doprovodu kostýmovaných průvodců. Členové spolku Biskupští manové v dobových kostýmech se po většinu prázdninových pátků vydají na putování po zajímavých místech a za originálními příběhy, které se v Kroměříž kdysi dávno udály, nebo možná také ne… O prohlídky, které se konají za podpory města Kroměříže, je každoročně velký zájem.

 „Prohlídky s Biskupskými many jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, rodiny s dětmi, seniory i studenty. Lákají jak dospělé, kterým jde o získání informací o městě a jeho historii, tak i děti, kterým se líbí scénky vztahující se k tématům prohlídek,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Na procházku malebnými ulicemi města se mohou zájemci v doprovodu průvodců v dobových kostýmech vydat v pátky 1., 8., 22. a 29. července a 12. a 19. srpna. Tématem letošních komentovaných kostýmních prohlídek je architektura 19. a 20. století a výklad je zaměřen na zajímavosti, o nichž se turisté v běžných propagačních materiálech nedočtou.

Každá z prohlídek začíná na Velkém náměstí v 18 hodin, sraz účastníků je tradičně u kašny. Vstupné činí 80 korun pro dospělého a 50 korun pro děti a seniory.

Sdílejte článek

Tisknout článek