Začínají zápisy do prvních tříd

| 21.01.2016 | Mgr. Jiří Pánek

Tiskové zprávy

Aktovky, pera, pastelky, penály a mnoho jiných věcí se objevilo letos pod stromečkem předškoláků, tedy dětí, které v letošním roce opustí mateřské školy a po prázdninách nastoupí do škol základních. Ještě půl roku a přijdou první školní starosti a povinnosti. Než se však mnozí z nich dočkají nové třídy, nové paní učitelky i nových kamarádů, musí podstoupit první pomyslnou zkoušku připravenosti – zápis do prvních tříd.

Nemusí se bát. V jednotlivých třídách kroměřížských škol na ně čekají hodné paní učitelky, někde pohádkové bytosti, někde starší spolužáci nebo i ti, které znají a kteří podobnou zkoušku toho, co dovedou a jak jsou samostatní, absolvovali loni nebo předloni. Každá kroměřížská škola připravuje zápis trošku jinak. A stává se velmi málo, že by děti neuspěly. Ale i když se to stane, není to žádná katastrofa. Pokud jsou klučina nebo holčička malí a jejich hravost a nesoustředěnost převládá, je pro ně další rok strávený v mateřské škole velkým přínosem.
V kroměřížských základních školách proběhne zápis do prvního ročníku základního vzdělávání ve dnech 9. a 10. února 2016. Bližší informace o zápisech se rodiče dozvědí na webových stránkách té základní školy, kterou si vybrali.
Kroměřížské základní školy patřily a patří vždy k těm nejlepším. Nabízejí různé školní vzdělávací programy, ze kterých si může vybrat každý to, co je pro něj nejlepší. Proto věříme, že se i dětem bude v našich školách líbit. Přestože jsou dnešní školáčci jiní než před několika lety, znají počítače, mobilní telefony, moderní techniku, věřím, že ve škole najdou to, co jim možná chybí – mnoho zajímavých poznatků, běžné povídání, kamarády, pohádky i rošťárny a klukoviny, které ke škole neodmyslitelně patří.
Tak tedy milé děti, bez obav přijďte, čeká vás spousta nových zajímavých věcí, zábavy a poznání. Všichni se na vás moc těší.

Sdílejte článek

Tisknout článek