Žáci ZŠ Oskol potřetí ovládli republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů

| 18.10.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Žáci kroměřížské Základní školy Oskol potřetí v řadě ovládli republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Osmičlenné družstvo tvořené napůl dívkami a chlapci bylo nejlepší v deseti atletických disciplínách. „Děti dosáhly historického úspěchu. V Kroměříži není jiné družstvo, které by vyhrálo republikovou soutěž,“ uvedl učitel Vítězslav Tesařík.

OVOV je součástí projektu Sazka olympijský víceboj. Finále v Brně se účastnilo 640 dětí ze 196 škol a s nimi přes 200 učitelů. „Když se něco povede jednou, může to být náhoda. Podruhé je to dobré, ale potřetí už je za tím vidět systémová práce dětí i trenérů. Půlka republiky musí být naštvaná, když na závody přijedete,“ ocenil vítěze starosta Jaroslav Němec, který družstvo přijal na radnici.

Žáci narození v letech 2003 až 2006 absolvovali skok do dálky, trojskok, běhy na 60 a 1000 metrů, hod kriketovým míčkem i medicinbalem, shyby, sedy lehy, kliky i skákání přes švihadlo. „Každý měl trochu nervy, ale i přes některé méně povedené disciplíny se to nakonec podařilo,“ hodnotil závody Filip Spáčil, který radost z vítězství poznal letos stejně jako dva jeho parťáci opakovaně. Zbytek družstva tvořili nováčci.

Podle ředitele školy Oldřicha Gejdy se dětem vyplatila pečlivá příprava o prázdninách, která byla dobrovolná. „Není to možná nejlepší družstvo v republice, ale bylo připravené nejlépe,“ ocenil píli svých svěřenců učitel Tesařík. ZŠ Oskol podle něj letos závodům dominovala. Při první výhře v roce 2015 se k poháru propracovala z průběžné sedmé příčky, loni ze čtvrté. „Letos jsme vedli od začátku a jen jsme si hlídali náskok. Neměli jsme soupeře,“ těšilo Tesaříka.

Klání je mezi dětmi populární také proto, že mají možnost potkat se s úspěšnými olympioniky. Ambasadorkou Sazka olympijského víceboje je bývalá trojskokanka Šárka Kašpárková. Finále se účastnily desítky olympioniků. Děti ze ZŠ Oskol, jejichž patronkou byla reprezentantka v basketbalu Iva Večeřová, se do finále dostaly díky úspěšnému překonání okresního a krajského kola soutěže.

Sdílejte článek

Tisknout článek