Z městských pozemků mizí nelegální reklamní zařízení

| 07.07.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice se začala zabývat nelegální reklamou, která byla či je bez patřičné smlouvy umístěna na pozemcích města. Zároveň město také uzavírá nové smlouvy, které odpovídají aktuálním cenám, s nájemci, kteří měli uzavřené smlouvy před lety a platili nižší nájemné. „Děláme opět pořádek po našich předchůdcích. Některé reklamy umístěné například u silnic zmizí, za jiné bude město konečně dostávat tržní nájemné,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Z dosavadního jednání se subjekty, které měly či mají umístěna reklamní zařízení na městských pozemcích, vyplývá, že zhruba polovina z nich chce reklamu zachovat. Zatímco dosud podnikatelé či firmy platili za metr čtvereční pozemku pronajatého pro umístění reklamy 1000 korun, nyní jsou smlouvy uzavírány na částku 3000 korun za metr čtvereční reklamní plochy za rok.

„Za stejných podmínek jsou uzavírány i nové smlouvy se subjekty, které provozují ekonomickou činnost a které chtějí reklamu na pozemcích města,“ dodal Opatrný. Podle něj je dalším plusem odstranění reklam, jejichž majitelé za ně platit nechtěli a které tak dále nebudou svým vzhledem hyzdit město. Dosud je takových zařízení, která byla většinou umístěná u komunikací a chodníků, asi pět.

Úředníci nadále prověřují reklamní zařízení na městských pozemcích a povedou další jednání s jejich majiteli tak, aby byla uzavřena smlouva podle nových podmínek, nebo aby bylo reklamní zařízení jako nelegální odstraněno.

Sdílejte článek

Tisknout článek