Výuku dětí hasičů, policistů, lékařů i zdravotníků zajišťují ZŠ Oskol a MŠ Spáčilova

| 01.03.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Výuku dětí zaměstnanců složek integrovaného záchranného systému (IZS), kroměřížské nemocnice či Sociálních služeb města Kroměříže zajišťují po dobu uzavření základních a mateřských škol Základní škola Oskol a Mateřská škola Spáčilova. Město tak koná na základě usnesení vlády České republiky a opatření vydaného hejtmanem Zlínského kraje.

„Mrzí mě, že opatření hejtmana nám bylo doručeno až dnes, tedy v den, kdy již musely být i městem zřizované mateřské školy kvůli opatření vlády uzavřené. Rodičům pozdní rozhodnutí přidělalo zbytečné starosti. Od úterka již snad bude vše v pořádku a o nejmenší děti zaměstnanců složek IZS a dalších potřebných institucí se postará MŠ Spáčilova,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

ZŠ Oskol se o děti zaměstnanců složek IZS, zdravotníků a dalších vymezených profesí stará od loňského října. „Dnes do školy nastoupily tři desítky dětí, z toho bylo pět dětí z mateřských škol, které již od úterka půjdou do MŠ Spáčilova. Připojí se k nim i další děti, jejichž rodiče čekali na vyjádření kraje ohledně stanovení krizové mateřské školy,“ doplnil vedoucí radničního odboru školství, mládeže a sportu Jiří Pánek.

MŠ Spáčilova může otevřít až pět skupin s celkem 130 dětmi ve věku dva až šest let. ZŠ Oskol má pro děti do deseti let zaměstnanců bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, pracovníků v sociálních službách, pracovníků sociálně-právní ochrany dětí, příslušníků ozbrojených sil, Úřadu práce ČR, České správy sociálního zabezpečení, Finanční správy ČR, České pošty či svých pedagogických nebo nepedagogických pracovníků vyčleněno 60 míst. Pokud by tato kapacita nestačila, dalších 60 míst je připraveno v ZŠ Zachar.

Žákům základních škol je zajištěna distanční výuka, kterou pro ně připravují jejich domovské základní školy. ZŠ Oskol totiž rozhodnutím hejtmana Zlínského kraje navštěvují děti záchranářů a dalších zmíněných profesí s trvalým bydlištěm v celém obvodu obce s rozšířenou působností Kroměříž. Ze stejného obvodu jsou i menší děti, které budou chodit do krizové MŠ Spáčilova.

Rodiče, zaměstnanci uvedení ve třetím odstavci, se s žádostí o umístění svého dítěte do ZŠ Oskol mohou obracet přímo na ředitelku Hanu Ginterovou, a to telefonicky na čísle 573 331 199 nebo e-mailem na adresu reditelzsoskol.cz. Pokud by kapacita ZŠ Oskol byla naplněna, lidé mohou kontaktovat ředitelku ZŠ Zachar Petru Fečkovou (telefonicky na 573 503 252 nebo e-mailem na adresu reditelkazszachar.cz). S žádostí o umístění do MŠ Spáčilova se mohou obracet na ředitelku Miluši Suchnovou telefonicky na číslo 727 943 440 nebo e-mailem na ms.spacilovams-kromeriz.cz. K přihlášce dítěte budou potřebovat potvrzení zaměstnavatele.

Sdílejte článek

Tisknout článek