Výtržníci ničili automobily, zastávku MHD i kontejnery na odpad

| 10.11.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská policie v těchto dnech dopadla několik výtržníků, kteří v Kroměříži poškozovali vozidla, zastávku městské hromadné dopravy a také kontejnery na odpad. „Jeden muž se ze svého jednání bude zpovídat u správního orgánu, skutky dvou dalších mužů se zabývá Policie ČR pro podezření z poškození cizí věci,“ poznamenal ředitel městské policie Libor Kubiš.

Zmíněné dva muže spatřila v Kollárově ulici operátorka městského kamerového systému. „Jeden z nich něco napsal na označník zastávky MHD černým značkovacím lihovým fixem a na kontejner na domovní odpad, druhý muž lepil bílé nálepky s nápisem na zaparkovaná auta,“ popsal Kubiš. Výtržníky ve věku 35 a 40 let následně hlídka zadržela na Slovanském náměstí. K činu se přiznali.

Třetího výtržníka si všimla kolemjdoucí žena v ulici Oskol, která zavolala na tísňovou linku 156. Muž podle ní chodil po silnici opilý a ohrožoval vozidla. U toho podle svědků poškodil zrcátko zaparkovaného auta. Na místo vzápětí dorazili strážníci. „Muž byl velmi agresivní, s hlídkou nechtěl spolupracovat. K činu se nevyjádřil, jen uvedl, že je pod vlivem pervitinu a alkoholu. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno 3,09 promile alkoholu,“ doplnil Kubiš s tím, že muž je podezřelý z přestupku proti majetku, který bude posuzovat správní orgán.

Sdílejte článek

Tisknout článek