Výstava ve foyer radnice připomíná 30 let od sametové revoluce

| 04.11.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Výstavou se symbolickým názvem Listopad 1989 v Kroměříži město Kroměříž startuje sérii akcí k 30. výročí sametové revoluce. „Formou dobových fotografií, dokumentů, plakátů, novinových článků či záznamů v kronice připomíná revoluční události, které se před třiceti lety staly přímo v Kroměříži a které vedly k pádu totalitního režimu v tehdejším Československu,“ uvedl starosta Jaroslav Němec, který výstavu dnes zahájil.

Výstavu připravil Státní okresní archiv v Kroměříži s využitích svých archiválií a sbírek. Ve foyer radnice bude k vidění do konce listopadu.

Na výstavu budou navazovat další programy, které připravil Dům kultury v Kroměříži. V úterý 5. listopadu v 18:00 se v konferenčním sále uskuteční Dialog dvou světů, komponovaný pořad herce Jana Potměšila a houslisty Václava Navrátila. Na 11. listopadu je plánováno představení pražského Divadla Sklep Mlýny, začne v divadelním sále v 18:00.

„Další dvě akce jsou plánovány přímo na výročí 17. listopadu. V Expozici Karla Kryla to od 9:00 do 17:00 bude tradiční pietní vzpomínková akce Světlo pro Kryla, kterou od 16:00 ozdobí svým pásmem kytarista Tomáš Olšina, a v Kině Nadsklepí začne v 17:30 premiéra nového českého filmu Amnestie,“ poznamenala místostarostka Daniela Hebnarová.

Program k 30. výročí sametové revoluce v Kroměříži uzavře 18. listopadu v 18:00 v Klubu Starý pivovar One Man Show jazzového kytaristy Rudyho Linky.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek