Výstava pod modrým nebem

| 29.07.2016 |

Tiskové zprávy

Spolek přátel výtvarného umění Kroměřížska připravil na dnešní den jedinečnou výstavu výtvarných objevů, skic a obrazů pod názvem Výstava pod modrým nebem, kterou vytvořili účastníci mezinárodního 12. výtvarného setkání v průběhu týdenního pobytu v Kroměříži.

Podium na Velkém náměstí se pro dnešek proměnilo v expozici výtvarných děl, kde převažují nápadité obrazy a obzvláště originálně zdobené a upravené židle.

Mezinárodního výtvarného setkání se zúčastnili kromě českých zástupců Spolku přátel výtvarného umění Kroměřížska také výtvarníci z partnerských měst Kroměříže, převážně ze slovenského města Nitra a francouzského Chateaudun.

K výtvarné vernisáži neodmyslitelně patří hudební produkce, o kterou se postaral Jazz Club Kroměříž.

„Před dvanácti lety byl založen 1. ročník výtvarných setkání, který se uskutečnil v Kroměříži. Členové Spolku přátel výtvarného umění Kroměřížska vystavují autorská díla pravidelně každé dva měsíce v Radničním sklípku, mezinárodní dílny běží každé dva roky“, sdělila Vladimíra Hlavinková, zástupkyně Spolku přátel výtvarného umění Kroměřížska.

„V letošním roce se podařilo propojit setkání v Kroměříži s projektem letošní turistické sezóny, který nese název „Město Kroměříž v barvách, světle a umění“. Tato mezinárodní vernisáž, která je k vidění v Kroměříži na Velkém náměstí pouze dnes v době od 11 do 16 hodin, je evropský unikát. Je ojedinělá v tom, že trvá pouze několik hodin“, přiblížila Vladimíra Hlavinková.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek