Vyřídíme vám dotaci z programu Nová zelená úsporám Light, slibují podvodníci

| 21.08.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Podvodníci se snaží zneužít program Nová zelená úsporám Light, kterým chce ministerstvo životního prostředí podpořit sociálně slabé rodiny a jednotlivce, kteří chtějí snížit energetickou náročnost svých obydlí, ale nemohou si dovolit investice do potřebných úprav.

„V našem regionu se bohužel objevují firmy, které lidem nabízí i to, co nesplňuje podmínky dotace. A také jim slibují, že jim dotaci vyřídí, jako se to stalo v Postoupkách. Není to možné, firma dotaci nevyřídí, lidé si ji musejí vyřídit sami. Pokud smlouvu s podvodníkem podepíšou, dotaci nedostanou a hrozí jim, že všechny práce zaplatí ze svého,“ uvedla Vladimíra Vondráčková, kroměřížská radní a ředitelka obecně prospěšné společnosti Jižní Haná.

Lidé by podle ní měli být obezřetní a zjistit si informace u pracovníků místních akčních skupin (MAS) Jižní Haná a Hříběcí hory, kteří jim s vyřizováním dotace pomohou. Obrátit se mohou e-mailem na adresy info@masjiznihana.cz a marcela.kubickova@hribecihory.cz či telefonicky na čísla 573 502 708 a 734 435 218. Poradenství od pracovníků MAS je poskytováno zdarma.

Informace o programu jsou zveřejněny na internetové adrese https://novazelenausporam.cz/nzu-light/.

Sdílejte článek

Tisknout článek