Vybarvený běh v Kroměříži lákal, zaregistrovalo se téměř 1700 lidí

| 10.06.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Kultura

Vybarvený běh dnes v Kroměříži lákal. Zaregistrovalo se téměř 1700 lidí, asi o 300 více než loni. Od účasti v klání, ve kterém nešlo o čas, ale především o zábavu, je neodradilo ani ranní deštivé počasí. „Kroměříž se hecla a udělala super akci,“ shrnul za účastníky herec Ladislav Hampl, představitel Jarmila v populárním seriálu Okresní přebor. Hampl se na trasu běhu sám vydal a patřil mezi ty, kteří barvami na svém těle a ošacení rozhodně nešetřili.

Běžce čekaly dva okruhy v centru města, celkem trasa měřila asi 4,5 kilometru. „Jeden okruh mi docela stačil,“ řekl s úsměvem starosta Kroměříže Jaroslav Němec, který běh odstartoval a pak se s ostatními také vydal do ulic města. Před polednem déšť ustal a účastníci tak měli pro běh takřka ideální podmínky. Prošli různá stanoviště a barevné zóny, cílem bylo co nejvíce se vybarvit. Zdravotně nezávadné a v přírodě ihned odbouratelné barvy házeli sami na sebe i na své kolegy.
Běh je propagací zdravého životního stylu, aktivního pohybu a rekreačních sportů. V Kroměříži se letos konal podruhé. Město jím zahájilo hlavní turistickou sezonu nazvanou Kroměříž nezastavíš. „Je to o pohybu, takže Vybarvený běh do tohoto celého konceptu pěkně zapadá,“ uvedl Němec. V nabídce je řada lákadel. „Například před radnicí máme umístěná dvě kola. Kdo si zašlape, na budovu radnice se mu bude promítat film,“ dodal starosta.
Na vzniku snímku se podílely děti, které se účastnily soutěže animované tvorby nazvané Animág. Kola zase s projekčním zařízením pomohli propojit studenti Centra odborné přípravy technické (COPT) Kroměříž. „Naše škola se od 90. let podílí na výrobě různých učebních pomůcek a výukových panelů pro další školy. Váží si i spolupráce s městem, že může poskytnout při některých sportovních a kulturních akcích pomoc při instalaci nějakých zařízení,“ uvedl ředitel COPT Bronislav Fuksa.
Město připravuje také relaxační zónu na Velkém náměstí, která bude nejen místem k zábavě a odpočinku, ale i dějištěm pravidelných pohybových a kulturních akcí. Chystá se také Den tance nebo novinka v podobě červnové akce Sklouzněte se do prázdnin s obří vodní skluzavkou.
Kroměříž se v posledních letech snaží přilákat turisty do města na jiné téma. V minulých letech to byly technické památky, film či výtvarné umění. Kompletní přehled na letošní sezonu chystaných akcí je na webu www.kromeriz.eu.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek