Vozidla budou jezdit před koupalištěm Bajda nižší rychlostí

| 22.11.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Doprava

Automobily budou jezdit před koupalištěm Bajda nejvyšší povolenou rychlostí 30 kilometrů za hodinu. Před samotným vchodem na koupaliště navíc bude na třech stávajících parkovacích místech nově vyznačen zákaz zastavení tak, aby chodci měli lepší rozhled při přecházení silnice. Opatření navrhla dopravní komise a schválila jej městská rada.

Dopravní značky upozorňující řidiče na omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině a na přítomnost dětí v úseku před nimi budou osazeny v ulici Na Kopečku od pramene Maxmilián až po vchod do koupaliště v ulici Na Sladovnách. „Je pravda, že jsme k tomu přistoupili po kolizi dítěte s autem, která se v této lokalitě stala v létě. Cílem je zvýšit bezpečnost pro chodce i projíždějící řidiče,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Kompletní značení včetně žlutých čar bude instalováno nejpozději na jaře příštího roku.

Rada schválila i několik dalších opatření, která navrhla dopravní komise. Jedná se například o zpracování návrhu a realizaci osazení dopravní značky Parkoviště v místě zrušené autobusové zastávky v ulici Havlíčkova i značky umožňující vjezd pro dopravní obsluhu a rodiče k mateřské školce Kollárova. Na Velkém náměstí za pódiem bude doplněna stávající značka Zákaz zastavení o tabulku Mimo zásobování a svatby. Na Velkém náměstí bude také obnoveno vodorovné dopravní značení.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek