Vládní opatření uzavřela Knihovnu Kroměřížska i informační centrum

| 22.10.2020 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Zpřísněná vládní opatření uzavřela také Knihovnu Kroměřížska na Slovanském náměstí včetně všech jejích poboček i Turistické informační centrum v Prusinovského ulici. „Knihovny v Kroměříži i v místních částech ještě v první polovině tohoto týdne poskytovaly až na výjimky základní knihovnické služby. Od dnešního dne jsou však v souladu s aktuálním vládním opatřením souvisejícím s epidemií koronaviru uzavřené,“ uvedla místostarostka Kroměříže Daniela Hebnarová.

Čtenáři se tedy až do odvolání do Knihovny Kroměřížska nedostanou. Zapůjčené knihy mohou vracet do boxů před knihovnou. Knihovna bude postupně na svých webových stránkách a na facebooku zveřejňovat elektronické zdroje – tedy digitalizované materiály dostupné v elektronické podobě. „Čtenáři mohou využít ke čtení e-knihy, které mají u nás zdarma. Návod zájemci najdou na webu knihovny. Kdo by potřeboval poradit, může napsat e-mail s dotazem nebo nám do knihovny zavolat,“ informovala ředitelka Knihovny Kroměřížska Šárka Kašpárková.

Až do odvolání je ode dneška uzavřené také Turistické informační centrum Kroměříž. Své služby a informace bude poskytovat pouze v elektronické podobě. Lidé se tedy na pracovníky „íčka“ mohou se svými žádostmi a dotazy obracet prostřednictvím e-mailu.

Sdílejte článek

Tisknout článek