Vítr v Kroměříži vyvrátil několik stromů

| 30.10.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Vítr v Kroměříži v neděli na rozdíl od jiných částí České republiky velké škody nenapáchal. Za oběť mu padlo jen několik stromů. „Silný vítr šel naštěstí mimo Kroměříž, zasáhl nás jen okrajově,“ uvedl místostarosta Marek Šindler.

Po jednom stromu spadlo v ulicích Vrobelova, Moravská a Spáčilova, několik menších stromů vítr vyvrátil v ulici Vrchlického, topol se vyvrátil ve Stoličkově ulici. „Na krajském pozemku u školy pro mentálně postižené na Barbořině se navíc zřítil dvojitý smrk, zasahovali tam i hasiči,“ popsal vedoucí radničního odboru správy majetku města a služeb Lambert Hanzal.

Kvůli větru se některé domácnosti potýkaly také s výpadkem elektřiny. Problém byl také v budově mateřské školy v místní části Těšnovice, kde pracovníci museli poruchu dnes ráno odstraňovat.

Hasiči ve Zlínském kraji napočítali v neděli kvůli silnému větru zhruba 300 výjezdů. Na Kroměřížsku jich bylo 80. Nejčastěji se jednalo o odstraňování popadaných stromů, poškozené elektrické vedení nebo i střechy různých objektů.

Sdílejte článek

Tisknout článek