Videomapping rozzáří budovu radnice i vedlejšího hotelu

| 06.12.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Jednou z hlavních atrakcí při zahájení kroměřížských vánočních trhů Šťastné a veselé v sobotu 10. prosince bude videomapping. Projekce rozzáří historickou budovu radnice na Velkém náměstí a také vedlejší objekt, hotel U Zlatého kohouta. „Poprvé se návštěvníci trhů mohou na videomapping těšit v 17 hodin, druhá projekce je plánována na 18:30 po koncertu Davida Kollera. Věřím, že si společně tohle působivé představení užijeme,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Scénář videomappingu se točí kolem čtyř svící, které budou představovat Naději, Víru, Zastavení a Lásku. „Svíčky se budou objevovat postupně, více v tuto chvíli prozrazovat nebudeme,“ řekla s úsměvem Petra Svačinová, vedoucí radničního odboru Útvar tajemníka, který vánoční trhy na Velkém náměstí pořádá.

Videomapping doplní stylovou světelnou výzdobu zahrnující vstupní bránu, osm metrů vysoký světelný kužel symbolizující vánoční strom, nasvícenou kašnu a světelné nebe, které se rozprostře nad hlavami návštěvníků trhů. Zhruba dvě desítky stánků se sortimentem zaměřeným na dobré jídlo a pití a na drobné zboží spojené s Vánocemi budou otevřeny už od 10 hodin. Chybět nebude ani oblíbený slaměný betlém či vánoční hrnečky.

Vánoční trhy budou na Velkém náměstí až do 22. prosince. Po celých 13 dnů je bude doplňovat i kulturní program, který kromě koncertů nabídne pohádky, dílničky, zimní kino, programy dětí ze základních škol i místních folklorních a pěveckých souborů. „Jedním z hlavních lákadel pak bude na zlatou neděli koncert zpěvačky Anny K.,“ dodala Svačinová.

Kompletní program vánočních trhů je na webu www.kromeriz.eu.

Kromě čtyř svíček ve videomappingu radnice od začátku adventního období postupně rozsvěcuje na různých místech Kroměříže velké adventní svíce. V 17 hodin 11. prosince bude rozsvícena svíce na Masarykově náměstí a 18. prosince ve stejný čas se rozzáří i svíce na Velkém náměstí. O prvních dvou adventních nedělích město rozsvítilo svíce na náměstí Míru a na Komenského náměstí.

Loni se vánoční trhy stejně jako v roce 2020 konaly na Velkém náměstí, ale jen v omezeném rozsahu. Otevřeno bylo pouze několik stánků s vymezeným sortimentem. Prodávat se nemohlo občerstvení, které by lidé konzumovali na místě. Zrušeny byly koncerty i zmíněný videomapping. V roce 2020 se vánoční trhy vrátily na Velké náměstí po čtyřleté odmlce, kdy město pořádalo adventní program na radničním dvoře.

Sdílejte článek

Tisknout článek