Vernisáž výstavy k obnovitelným zdrojům energie pro Kroměříž

| 10.11.2016 |

Slavnostní vernisáží byla ve středu 9. listopadu 2016 ve foyer radnice zahájena výstava o možnostech využívání sluneční energie ve městě.

Záštitu nad výstavou převzali přední český odborník v oblasti obnovitelných zdrojů energie Tomáš Matuška z ČVUT Praha spolu s místostarostou města Kroměříž Pavlem Motyčkou.

„Se zástupcem ČVUT Praha jsme se dohodli na zpracování koncepce využití obnovitelných zdrojů energie pro město Kroměříž. Z provedené analýzy byly zjištěny nemalé možné úspory týkající se ekologie, emisí CO2  a zejména financí“, zmínil úvodem místostarosta města Kroměříž Pavel Motyčka.

„Město Kroměříž by bylo prvním městem, které by systematicky rozvíjelo obnovitelné zdroje na svém území. V příštím roce bychom se tímto rádi zabývali v rámci Zdravého města“, doplnil místostarosta Motyčka.
Úvodní slovo zakončil citátem, jehož hlavní myšlenka by mohla být návodem přístupu k životu nejen nás, ale i budoucích generací. „Zemi nedědíme od svých předků, ale pouze si ji vypůjčujeme od těch, kteří přijdou po nás“.

Ve dnech 16., 23. a 30. listopadu 2016 bude pro občany v době od 12 do 17 hodin na místě přítomen konzultant pro radu k problematice obnovitelných zdrojů energie.

Výstava je veřejnosti přístupná ve foyer kroměřížské radnice každý den v době úředních hodin a potrvá do 5. prosince 2016.