Velvyslanec Finska se v Kroměříži zajímal o chystané investice

| 18.11.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížskou radnici dnes navštívil velvyslanec Finska v České republice Jukka Pesola. Zajímal se o to, jaké město plánuje investice, jak se mu daří využívat evropské fondy, ale také například o to, jak se na Kroměřížsku hospodaří s vodou. „V Kroměříži určitě nejsem naposledy,“ uvedl Pesola, který dnes v Kroměříži také zahajoval Finské dny pořádané bývalou europoslankyní a zastupitelkou města Olgou Sehnalovou.

Starosta Jaroslav Němec velvyslanci představil některé ze záměrů, které chystá vedení města, například stavbu parkovacího domu, investice do sociálního bydlení nebo do sportovišť. „Jsou to přesně ty projekty, které zlepší každodenní život obyvatel města. Je to dobrý plán,“ komentoval záměry Pesola.

Ptal se také na politické složení radniční koalice, ale například i na původní profesi starosty. Zaujaly ho i události, které v Kroměříži proběhly kolem společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž a které nedávno skončily zastavením trestního stíhání starosty. Politici probrali i témata, která se Kroměříže přímo nedotkla. Pesola mimo jiné ocenil opatření, která Česká republika přijala v souvislosti s nákazou africkým morem prasat.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek