Velké náměstí ožije v létě několika koncerty

| 30.06.2020 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Prázdninové dění na Velkém náměstí zpestří každý čtvrtek živá hudba. „Série koncertů, tentokrát s novým titulem Čtvrtky na Velkém…, provede místní i návštěvníky města mnohými hudebními žánry. Pořadatelé – pracovníci Domu kultury v Kroměříži – pamatovali při sestavování programu také na rozličné věkové kategorie,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová. První čtvrteční koncert pod širým nebem je připravený na 9. července, sérii zakončí poslední vystoupení 27. srpna.

„Žánrová pestrost byla jedním z našich hlavních cílů. Objeví se tak i kapely, které v Kroměříži nikdy nehrály, například Penzistor. To jsou zkušení sebeironičtí rockeři s úžasnou pódiovou prezentací. Věřím, že lidé budou po období koronavirového kulturního půstu hodně natěšení. Změnili jsme název prázdninového cyklu a také oproti  loňsku dva koncerty přidali,“ doplnil ředitel Domu kultury Kroměříž Pavel Sedláček.

Cyklus zahájí 9. července zmíněná rocková kapela z Přerova Penzistor, která hraje – jak sami její členové uvádějí - takzvaný „děd metál“. Na tradiční i soudobou jazzovou muziku pozve návštěvníky 16. července JAZZ QUARTET KM, který si zahrál i s takovými veličinami, jako jsou (a byli) Laďa Kerndl, Eva Emingerová, Peter Lipa či Jaromír Hnilička. Ve čtvrtek 23. července bude plocha náměstí a pozornost posluchačů patřit zlínské bluegrassové skupině Podjezd. Poslední červencový koncert (30. 7.) obstarají Ponožky pana Semtamťuka. Jde o  kapelu pohybující se napříč hudebním spektrem i napříč republikou.

Srpnovou část Čtvrtků na Velkém… zahájí 6. srpna Big Band Holešov. Hudební uskupení čítá na dvě desítky muzikantů a zpěváků. Základ jeho repertoáru tvoří osvědčené swingové kousky. Ve čtvrtek 13. srpna se představí Děvčice, folková kapela z Podolí u Uherského Hradiště, která sice začínala s hity kapel Javory či Fleret, ale už téměř deset let se věnuje autorské tvorbě. O týden později, 20. srpna, dorazí na Velké náměstí malá slovácká dechová hudba Sadovanka s lidovým vypravěčem Slávkem Kubíkem a spoustou známých písniček z Čech, Moravy a Slovenska. Prázdninový hudební seriál koncertů zakončí 27. srpna „domácí“ Polygon, jehož repertoár se opírá o známé pecky mnoha hudebních žánrů od punk rocku až po heavy metal.

Všechny koncerty se odehrají na Velkém náměstí. Začátky jsou vždy v 18 hodin a vstup je zdarma.

Sdílejte článek

Tisknout článek