Vedoucí odboru Útvar tajemníka bude Petra Svačinová

| 18.12.2020 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská rada jmenovala novou vedoucí odboru Útvar tajemníka Petru Svačinovou, která dosud působí jako právnička právního odboru radnice. „Paní magistra Svačinová je zkušeným právníkem, který se skvěle orientuje ve všech agendách odboru Útvar tajemníka, tedy v personalistice, pracovním právu i v oblasti vnějších vztahů, kultury a cestovního ruchu, které odbor bude zajišťovat,“ uvedla tajemnice městského úřadu Veronika Škrabalová.

V čele odboru Útvar tajemníka dosud stála právě tajemnice městského úřadu. „S ohledem na to, že od příštího roku na Útvar tajemníka přecházejí pracovníci zrušeného odboru kultury a cestovního ruchu a vzhledem k tomu, že agendy zajišťované odborem Útvar tajemníka již předtím byly rozsáhlé a pro tajemníka s ohledem na rozsah jeho povinností spojených s řízením celého městského úřadu obtížně řiditelné, radní města rozhodli o zřízení pozice vedoucího tohoto odboru. Díky tomu bude odbor kvalitně řízený a bude řádně zajišťovat a rozvíjet všechny jemu svěřené agendy,“ dodala Škrabalová.

Svačinová vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci, konkrétně magisterský studijní program právo, a na stejné univerzitě také bakalářský studijní program v oborech archeologie – historie. Pracovala jako právník a personalistka na radnici v Bystřici pod Hostýnem, jako právník a později i vedoucí oddělení personálních věcí a vzdělávání na Krajském úřadě Zlínského kraje. Na kroměřížské radnici pracuje od června loňského roku.

Odbor Útvar tajemníka bude od ledna příštího roku po zrušení odboru kultury a cestovního ruchu zajišťovat nově i agendy v oblasti kultury, cestovního ruchu a vnějších vztahů, neboť tyto oblasti spolu úzce souvisejí. Městský úřad Kroměříž bude mít od 1. ledna 2021 čtrnáct odborů a útvar interního auditu a vnitřní kontroly.

Sdílejte článek

Tisknout článek