Vedení města zvažuje stavbu nového krytého bazénu místo opravy stávajícího

| 11.04.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice stojí před rozhodnutím, zda opravit stávající krytý bazén v Obvodové ulici, nebo jestli raději ve stejné lokalitě na pozemcích města postavit nový krytý bazén. „Stávající krytý bazén je ve velmi špatném stavu. Jeho oprava by byla nákladná. Osobně se přikláním k tomu, abychom postavili zcela nový krytý bazén. Nejednalo by se o obrovské akvacentrum, ale atrakce zejména pro děti by v bazénu chybět neměly,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Letitý krytý bazén v Obvodové ulici byl postaven v takzvané „akci Z“, což se podobně jako u jiných staveb projevilo mnohdy špatně odvedenou prací. „Když k tomu přidáme opotřebení materiálu a vady související se stářím zařízení, můžeme mluvit o kritickém stavu. Například vana současného bazénu je dokonce v havarijním stavu. Je nutné situaci léta zablokovanou neúspěšným jednáním o pozemcích s plaveckým oddílem urgentně řešit. Stavba nového bazénu je pro mě prioritou, které se hodlám usilovně věnovat a hodlám ji dotáhnout do konce,“ popsal místostarosta Vratislav Krejčíř.

Stavba nového bazénu by tak nemusela městskou kasu stát výrazně více, než by stála rekonstrukce stávajícího krytého bazénu. „V několik desítek let starých budovách se takřka vždy objeví něco, s čím při přípravě opravy nepočítáte. A náklady rostou. Dalším přínosem stavby nového bazénu by bylo to, že bychom jej stavěli za provozu stávajícího krytého bazénu. Nemuseli bychom tak hledat nový bazén pro plavání školáků, sportovců ani veřejnosti,“ doplnil Němec.

Podle místostarosty Karla Holíka je ale zatím předčasné mluvit o stavbě nového bazénu. „Před konečným rozhodnutím je nutné vést širší debatu, hlavně s odborníky,“ upozornil Holík.

Vedení kroměřížské radnice se pro inspiraci rozhodlo navštívit města, která kryté bazény postavila nedávno. V tomto týdnu si například prohlédlo bazén v Lounech v Ústeckém kraji (viz fotografie). Město zde postavilo bazén za 220 milionů korun, výstavba trvala 19 měsíců. „Starosta Loun Pavel Janda se s námi ochotně podělil o zkušenosti s plánováním a výstavbou nového bazénu. Upozornil jak na příklady dobré praxe, tak na možné zdroje potíží, kterých je vhodné se vyvarovat,“ sdělil místostarosta Vít Peštuka.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek