Vedení města se setkalo se starosty obce s rozšířenou působností Kroměříž

| 12.12.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Vedení kroměřížské radnice se dnes setkalo se starosty měst a obcí spadajících pod Kroměříž jako obec s rozšířenou působností. „Považuji za nezbytné se starosty okolních obcí komunikovat, nabídnout jim pomoc a informovat je o novinkách v agendách, které se jejich občanů týkají,“ uvedl starosta Kroměříže Jaroslav Němec.

Setkání se zúčastnily tři desítky starostů, kteří si vyslechli informace od vedoucích odborů kroměřížské radnice. Radní Kroměříže a místopředseda Sdružení praktických lékařů okresu Kroměříž Miloš Kucián poté starosty seznámil s potenciálními riziky v podobě omezení lékařské péče v Kroměřížské nemocnici, které by mohly přinést uvažované změny v krajském zdravotnictví.

Obecní úřady obcí s rozšířenou působností (ORP) jsou mezičlánkem od státu přeneseného výkonu státní správy mezi krajskými úřady a ostatními obecními úřady. Obecní úřady obcí s rozšířenou působností tak mají oproti ostatním obecním úřadům některé oblasti působnosti navíc, a to nejen pro svůj vlastní, základní správní obvod, ale zpravidla i pro další obce v okolí. V případě ORP Kroměříž vykonává stanovené činnosti pro 46 obcí západní části bývalého okresu Kroměříž Městský úřad Kroměříž.

Jedná se zejména o agendy evidence obyvatel, vydávání cestovních a osobních dokladů, řidičských průkazů, technických průkazů, živnostenského oprávnění, sociálně-právní ochranu dětí, péče o staré a zdravotně postižené osoby, vodoprávní řízení, odpadové hospodářství a ochranu životního prostředí, státní správu na úseku lesů, myslivosti a rybářství nebo o dopravu a silniční hospodářství.

Obvod ORP Kroměříž zahrnuje obce Bařice – Velké Těšany, Bezměrov, Břest, Cetechovice, Dřínov, Honětice, Hoštice, Hulín, Chropyně, Chvalnov – Lísky, Jarohněvice, Karolín, Koryčany, Kostelany, Kroměříž, Kunkovice, Kvasice, Kyselovice, Litenčice, Lubná, Lutopecny, Morkovice – Slížany, Nítkovice, Nová Dědina, Pačlavice, Počenice – Tetětice, Prasklice, Pravčice, Rataje, Roštín, Skaštice, Soběsuky, Střílky, Střížovice, Sulimov, Šelešovice, Troubky – Zdislavice, Uhřice, Věžky, Vrbka, Zářičí, Zástřizly, Zborovice, Zdounky, Zlobice a Žalkovice.

Sdílejte článek

Tisknout článek