Vedení města přemýšlí o pořízení sdílených kol a koloběžek

| 18.02.2022 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Město Kroměříž zvažuje pořízení sdílených jízdních kol a elektrokoloběžek. Ke každodenním cestám po městě by je mohli využívat Kroměřížané a také návštěvníci města. „Kola a koloběžky, které jsou volně k využití na veřejných místech, již fungují v jiných městech. Lidé je hojně používají k rychlým přesunům po městě, nemusí tak řešit čekání na spoje městské hromadné dopravy, nemusí používat vlastní automobily. Zřízení této služby by bylo přínosem jak pro obyvatele a turisty, tak i pro životní prostředí,“ sdělil místostarosta Vratislav Krejčíř.

Vedení radnice by rádo znalo názor obyvatel města na zavedení této služby. V aplikaci Mobilní Rozhlas, která zprostředkovává aktuální zprávy z města jeho obyvatelům a slouží jako oboustranný kanál informací, probíhá až do 14. března anketa. Z jejích výsledků se vedení města dozví, zda mají lidé o sdílené koloběžky a kola zájem, k jakým účelům by je využívali, a zároveň díky odpovědím respondentů zjistí nejvhodnější umístění jednotlivých stanovišť.

Na základě výsledků ankety bude radnice případně jednat s dodavateli těchto služeb. Anketu najdete na: https://1url.cz/IKPg5. „Mnozí obyvatelé Kroměříže již se sdílenými koly a koloběžkami mají zkušenosti. Narazit na ně mohli například při návštěvě Prahy, Olomouce nebo třeba Uherského Hradiště,“ doplnil Krejčíř.

Sdílejte článek

Tisknout článek