Ve školách proběhnou o prázdninách revize, malování i nákladnější stavební úpravy

| 15.06.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Město nechá v průběhu letních prázdnin v základních a mateřských školách, jichž je zřizovatelem, provést práce za více než 14 milionů korun. Kromě běžné údržby, malování a revizí se připravují dvě větší investiční akce. „Chystáme rekonstrukci toalet a zázemí pro úklid ve školní jídelně na Riegrově náměstí, která patří ZŠ Komenského náměstí. Ta by měla stát 2,64 milionu korun. V MŠ Žižkova na Zacharu se budou opravovat některé koupelny a toalety, tady se počítá s investicí ve výší 1,76 milionu korun,“ upřesnil místostarosta Karel Holík.

Ilustrační foto: Pixabay

V základních školách budou provedeny kromě již zmíněné rekonstrukce ve školní jídelně na Riegrově náměstí práce za zhruba 6,5 milionu korun. K nejvýznamnějším a nejnákladnějším opravám dojde v ZŠ Oskol, kde počítají s nátěrem části střechy budovy školy za 300 tisíc korun, v ZŠ Slovan budou opravovat šatny a sociální zařízení ve školní kuchyni za 450 tisíc korun, ZŠ U Sýpek nechá opravit část fasády školy (počítá se s cenou zhruba 150 tisíc korun), a v ZŠ Zachar bude pokračovat oprava elektrorozvodů a bude stát 500 tisíc korun. Ve všech základních školách jsou plánovány malířské a drobné zednické práce, opravy vybavení a revize zařízení.

Obdobné činnosti se budou provádět také v mateřských školách. Jedná se o výmalby, opravy žaluzií, dveří, oken, podlahových krytin, drobné stavební práce, a především revize zařízení. Jednou z nejvýznamnějších a nejnákladnějších prázdninových prací bude instalace výtahu na dopravu stravy v MŠ Gorkého za 490 tisíc korun. Celkem budou tyto práce v mateřských školách stát v letošním roce 3,4 milionu korun.

Město Kroměříž je zřizovatelem osmi mateřských škol: MŠ Gorkého (včetně pracoviště Trávník), MŠ Kollárova (včetně školky Těšnovice), MŠ Mánesova (pod níž spadají mateřská škola s křesťanským zaměřením, MŠ Štěchovice a pracuje tu i dětská skupina pro děti od 18 měsíců), MŠ Vážany, MŠ Páleníčkova, MŠ Spáčilova, MŠ Štítného a MŠ Žižkova (včetně školky v Postoupkách.

Sdílejte článek

Tisknout článek