Ve městě na podzim proběhne celoplošná deratizace

| 13.07.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

V Kroměříži se na podzim uskuteční pravidelná celoplošná deratizace veřejných prostranství města i místních částí a také odpadní kanalizace ve vlastnictví města Kroměříže. Obstará ji společnost DERATEX ze Zlína. „Odborná firma pokládá nástrahy tak, aby nezpůsobily škodu nikomu jinému než hlodavcům, proti kterým jsou určené. Zásah je nutný, neboť v případě přemnožení hlodavců by hrozily škody na zdraví a majetku obyvatel města,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Deratizace proběhne na sídlištích Slovan, Bělidla, Oskol, Zachar I a II, Barbořina I – IV, ve středu města, v lokalitách Horní Zahrady, Dolní Zahrady, Pekelce a Plačkov a v místních částech Bílany, Drahlov, Hradisko, Kotojedy, Postoupky, Těšnovice, Trávník, Vážany a Zlámanka. „Hlodavci se objevují i v okolí obytných domů a v hospodářských staveních, proto prosíme občany o spolupráci při jejich vyhledávání. Lidé se mohou obrátit přímo na pracovníky jmenované firmy nebo na městský úřad telefonicky na číslo 573 321 168 či e-mailem na adresu petr.krybus@mestokm.cz,“ řekl vedoucí radničního odboru služeb Lambert Hanzal.

Celková ošetřovaná zastavěná plocha je asi 73 hektarů a ostatních ošetřovaných ploch přes 225 hektarů. K tomu bude ošetřeno 224 šachet odpadní kanalizace ve vlastnictví města. Náklady činí zhruba 180 tisíc korun. Používané návnady nevyvolávají u hlodavců obranný reflex ani bolestivé stavy. Pracovníci deratizační firmy kontrolují všechna místa, kde předpokládají výskyt děr a nor hlodavců. Ošetřená nora nebo díra je zakryta zeminou a označena. O všech místech se zjištěnými norami pracovníci firmy vedou evidenci a následně opakovaně operativní kontroly zaměřují na tyto úseky.

Sdílejte článek

Tisknout článek