Vánoční strom už stojí na Velkém náměstí

| 22.11.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Na Velkém náměstí v Kroměříži už stojí vánoční strom. Nákladní automobil ho přivezl z ulice Františka Vančury na Barbořině, kde stál v předzahrádce rodinného domu. Jeho majitelé městu darovali smrk pichlavý, který byl vysazen asi před 45 lety. Strom bude v dalších dnech nazdoben a rozsvítí se ve čtvrtek 28. listopadu.

Majitelé chtěli smrk rostoucí v blízkosti jejich domu kácet. „Měli jsme pocit, že se naklání, navíc jeho kořeny se rozrůstaly do okolí a mohly ohrozit stabilitu domu i chodníku. Je dobré, že strom bude mít ještě využití. Radost z toho, že náš strom bude na náměstí na Vánoce, má hlavně jedenáctiletý syn,“ uvedl za majitele Jan Mičánek.

Ulice Kroměříže kromě stromu rozzáří vánoční osvětlení, které bude stejné jako v minulých dvou letech, kdy kromě historického centra světelné prvky zdobily i ulice na průtahu městem. Rozsvícením vánočního stromu vyvrcholí dvoudenní program s adventním jarmarkem na Velkém náměstí. Další adventní program připravil Dům kultury v Kroměříži ve svých prostorách a v okolí na dny 5. až 12. prosince. Od 13. do 22. prosince pak bude následovat oblíbený Advent na radnici.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek