Vánoční strom rozzářil Velké náměstí, začal adventní program

| 29.11.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Lidmi zaplněné Velké náměstí v Kroměříži dnes odpoledne rozzářil vánoční strom. Začal také předvánoční program, který připravil Dům kultury. Poslední vteřiny do rozsvícení stromu odpočítala osmiletá školačka Ema a starosta Jaroslav Němec, kterého na pódium doprovodili ostatní členové městské rady. Němec obyvatelům Kroměříže popřál klidné prožití adventního času a zejména dětem pak krásné svátky.

Letošní kroměřížský vánoční strom rostl v ulici Pod Barbořinou, kde stál v předzahrádce rodinného domu. Jedná se o smrk ztepilý, který byl vysazen před pětadvaceti až třiceti lety. Zdobí ho i nové světelné prvky, které pořídily Kroměřížské technické služby. Rozsvítilo se také vánoční osvětlení, které kromě historického centra zdobí stejně jako loni i ulice na průtahu městem.

Dům kultury na Velkém náměstí na každý den až do 9. prosince připravil koncerty, divadelní představení na pódiu i filmová na plátně pod širým nebem. Nechybí ani jarmark. Kompletní program je na webu https://www.dk-kromeriz.cz/advent-s-domem-kultury-na-velkem-namesti. Od 10. prosince se pak program přesune na nádvoří městského úřadu, kde začne Advent na radnici.

Lidé se mohou kromě hudebního programu, vystoupení dětí ze škol a folklorních kroužků, originálních dramatických výstupů Biskupských manů a filmových projekcí těšit také na originální dílničky pro malé i velké, na hrnečky v nové barvě, na neobvyklý betlém, který navodí kouzlo klasických staročeských Vánoc, i na překvapení, které především děti přenese do pohádkového světa vzdáleného v čase i prostoru. Advent na radnici potrvá do pátku 21. prosince.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek