Vánoční program v Kroměříži ozdobí bohatší světelná výzdoba i videomapping

| 30.09.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Centrum Kroměříže rozzáří o Vánocích oproti minulému roku bohatší světelná výzdoba. Návštěvníci vánočních trhů nazvaných Šťastné a veselé se mohou těšit i na videomapping a na koncerty dvou hvězd českého hudebního nebe – Davida Kollera a Anny K. „Věřím, že epidemická situace umožní konání trhů v plné parádě. Rádi bychom hlavně dětem připravili krásné Vánoce, které si naplno užijí,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Vánoční trhy se uskuteční na Velkém náměstí od 10. do 22. prosince 2021.

Loni se vánoční trhy konaly na Velkém náměstí po čtyřleté odmlce, kdy je město pořádalo na radničním dvoře. Proběhly však kvůli koronaviru v omezeném rozsahu. I letos Velké náměstí rozzáří stylová světelná výzdoba zahrnující vstupní bránu, osm metrů vysoký světelný kužel symbolizující vánoční strom, nasvícenou kašnu a světelné nebe, které se rozprostře nad hlavami návštěvníků trhů. „Novinkou budou čtyři velké světelné svíce, které budeme postupně rozsvěcovat na čtyřech místech ve městě, jednu o každé adventní neděli,“ popsala vedoucí radničního odboru Útvar tajemníka Petra Svačinová.

V pátek 10. prosince trhy zahájí videomapping, který se loni kvůli omezenému shromažďování lidí konat nemohl, a večerní koncert Davida Kollera. Připraveny budou přibližně dvě desítky stánků se sortimentem zaměřeným na dobré jídlo a pití a na drobné zboží spojené s Vánocemi. Chybět nebude ani oblíbený slaměný betlém či adventní hrnečky. Po celých 13 dnů by trhy měl doplňovat i kulturní program. „Jeho zlatým hřebem bude na zlatou neděli koncert zpěvačky Anny K.,“ doplnila místostarostka Daniela Hebnarová.

Konkrétnější informace k programu i podobě vánočních trhů bude radnice zveřejňovat postupně v dalších týdnech.

Sdílejte článek

Tisknout článek