Vandalové ničili ve městě popelnice, výlohy i dopravní značky

| 03.11.2021 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Hlídky Městské policie Kroměříž v těchto dnech zaměstnalo hned několik vandalů. Muži kopali do popelnic i dopravních značek, jeden navíc zdemoloval skleněnou výlohu prodejny v Obvodové ulici.

Na muže, který kopal do popelnic a značek v Obvodové ulici, upozornil městskou policii všímavý občan. Strážníci poté prostřednictvím kamerového systému viděli, jak výtržník zničil zmíněnou výlohu. „Hlídka následně dotyčného zadržela. Muž uvedl, že jeho kamarád nepřišel na smluvenou schůzku, což ho naštvalo. Proto prý začal kopat do popelnic a na závěr vykopl i výlohu v prodejně,“ popsal ředitel městské policie Libor Kubiš. Sedmačtyřicetiletý muž se ze svého jednání bude zpovídat u správního orgánu, kam bude přestupek vůči majetku postoupen.

Strážníci také prostřednictvím kamerového systému viděli dva muže, kteří ve Ztracené ulici skopli dvě popelnice, jejichž obsah se vysypal na komunikaci. „Hlídka muže posilněné alkoholem během chvíle zadržela a událost vyřešila příkazem na místě,“ dodal Kubiš. Dechová zkouška u osmnáctiletého výtržníka prokázala asi 1,7 promile a u jeho dvacetiletého kumpána více než 1,5 promile alkoholu.

Sdílejte článek

Tisknout článek