VaK budeme rozvíjet, ne rozprodávat, říká starosta Kroměříže Tomáš Opatrný

| 30.01.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž (VaK) zvolilo svým předsedou starostu Kroměříže Tomáše Opatrného. Veškerou činnost ve VaK bude starosta konat bez nároku na odměnu. „Změna ve vedení společnosti nepovede k ničemu z toho, co nám před volbami podsouvali naši političtí protivníci. VaK nebudeme prodávat, naopak chceme, aby se společnost rozvíjela a občané z ní měli užitek. Prioritou bude vysoká kvalita služeb, přijatelná cena vody a také obnova vodárenské infrastruktury,“ uvedl Opatrný.

Největším akcionářem VaK je město Kroměříž, které ve společnosti drží 46,2 procenta akcií. Noví zástupci města Kroměříže byli do vedení společnosti zvoleni na valné hromadě 19. ledna 2023, následně se v minulém týdnu sešli členové představenstva a zvolili předsedu.

Podle Opatrného bude nové vedení VaK mimo jiné také analyzovat hospodárnost řízení společnosti. „Důraz budeme klást také na investice, které by měly být rozprostřeny rovnoměrně po celém území, na něž VaK dodává vodu. Tudíž by neměly míjet Kroměříž, kde žije téměř 30 tisíc obyvatel z celkových více než 100 tisíc lidí, kteří jsou zákazníky společnosti Vodovody a kanalizace Kroměříž,“ doplnil kroměřížský starosta. Dodal, že se chce zaměřit na vybudování kanalizačních sítí v lokalitách, kde dosud chybějí.

Sdílejte článek

Tisknout článek