V regionu se objevila ptačí chřipka, chovatelé drůbeže by měli dodržovat ochranná opatření

| 11.04.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

V rybníku v Chropyni uhynuly na ptačí chřipku desítky racků chechtavých. „V souvislosti s výskytem této nákazy Státní veterinární správa doporučuje přijmout určitá opatření, jelikož v této oblasti deset kilometrů od místa nálezu uhynulých volně žijících ptáků existuje zvýšené riziko zavlečení nákazy i do chovů drůbeže nebo jiného ptactva drženého v zajetí,“ uvedl vedoucí radničního odboru životního prostředí Petr Vodák.

Foto: Státní veterinární správa

Státní veterinární správa doporučuje chovatelům, aby chránili chované ptáky před kontaktem s volně žijícími ptáky, kteří jsou zdrojem této nákazy. „V případě, že chovatelé zjistí zvýšené úhyny chovaných ptáků, změny ve zdravotním stavu nebo změny v produkci chovaných ptáků, je třeba, aby tyto skutečnosti neprodleně oznámili na krizovou linku veterinární správy +420 720 995 201,“ doplnil Vodák. Na stejnou linku by lidé měli hlásit početnější úhyny volně žijících ptáků ve své obci. S uhynulými ptáky by přitom neměli nijak manipulovat.

Další informace k ptačí chřipce lze nalézt na webu Státní veterinární správy https://www.svscr.cz/zdravi-zvirat/ptaci-chripka-influenza-drubeze/ptaci-chripka-v-cr/.

Sdílejte článek

Tisknout článek