V MŠ Kollárova se už běhá po nových chodnících

| 27.09.2016 |

Tiskové zprávy

Letní prázdniny jsou již téměř zapomenuty a předškoláci i školáci už měsíc jedou ve školním režimu. A přestože prázdniny slouží hlavně k odpočinku, v Mateřské škole Kollárova tomu bylo přesně naopak.

Prázdninový čas se snažili využít k již dlouho plánované rekonstrukci chodníků v celém areálu mateřské školy, kterou realizovala místní stavební firma DAM Morava s.r.o.

Slavnostního předání k užívání, které proběhlo dnes v dopoledních hodinách, se zúčastnili zástupci města Kroměříž v čele se starostou města Jaroslavem Němcem, jednatel stavební firmy, která rekonstrukci prováděla a ředitelka mateřské školy.

Opravena a vydlážděna byla plocha o celkové výměře 700 metrů čtverečních a radost z toho mají všichni, personál mateřské školy, děti i jejich rodiče.

A jako poděkování si děti z folklorního souboru Hanáček, který je vedený při mateřské škole, připravily pro tento slavnostní okamžik krátké taneční vystoupení, v jehož závěru rozdaly všem přítomným upomínkové ručně vyrobené záložky do knih.

„Původní asfaltové chodníky z roku 1979 tak nahradila krásná a bezpečná zámková dlažba. A i když jsme v srpnu zajišťovali letní provoz i pro děti z jiných kroměřížských mateřských škol a stavební práce byly pouze v polovině, stavební firma zajistila a po celou dobu dbala na bezpečný průběh prací na zahradě i blízkém okolí budovy“, s pochvalným úsměvem doplnila ředitelka mateřské školy Stanislava Jančová.

Celou akci financovalo město Kroměříž, organizačně ji zabezpečil odbor správy majetku města a služeb ve spolupráci s odborem školství, mládeže a tělovýchovy a na celou rekonstrukci chodníků byla zainvestována částka ve výši 993 000 Kč.

    


Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek