V Kroměříži vystoupí sólista Metropolitní opery v New Yorku

| 17.01.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Dům kultury v Kroměříži nabídne v pátek 2. února v 19:00 unikátní vystoupení Molieri, na kterém zazní árie z oper Wolfganga Amadea Mozarta a Antonia Salieriho. Představí je sólista Metropolitní opery v New Yorku Adam Plachetka v doprovodu tělesa Czech Ensemble Baroque Orchestra s dirigentem Romanem Válkem.

„Vystoupení se bude v České republice uvádět pouze na čtyřech scénách. Zazní na něm famózní a dobře známé árie z Mozartových oper Don Giovanni, Figarova svatba a dalších a na druhé straně neméně kvalitní, ale koncertnímu publiku velmi vzácné árie z oper Antonia Salieriho Falstaff, La Grotta di Trofonio, Axur, re d´Ormus a dalších,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Dvaatřicetiletý Plachetka je jedním z nejvýraznějších objevů světové operní scény. „V operním recitálu Molieri může plně rozvinout svůj mimořádný pěvecký, ale také dramatický talent, a prezentovat se právě v klasicistním repertoáru, za jehož interpretaci sklízí nemalé úspěchy již od dob svého angažmá ve Státní opeře Vídeň,“ poznamenala ředitelka Domu kultury Daniela Hebnarová.

Právě ztvárnění Dona Giovanniho ve Vídni znamenalo pro Adama Plachetku výrazný zlom v jeho kariéře a katapultovalo ho mezi elitní špičku světového mozartovského operního nebe. Kromě Plachetky se představí 37 členů Czech Ensemble Baroque.

Vstupenky lze pořídit v předprodeji na webu www.dk-kromeriz.cz, a to za 890 korun (1. až 8. řada), 790 korun (10. až 15. řada) či za 690 korun (16. až 21. řada). Operním recitálem Molieri pokračuje Dům kultury Kroměříž v koncertech významných interpretů vážné hudby. V listopadu pořádal koncert Dagmar Peckové a minulý týden v Kroměříži vystoupila Gabriela Beňačková. V září pak 50. ročník Kroměřížského hudebního léta ozdobí Eva Urbanová.

Sdílejte článek

Tisknout článek