V Kroměříži se po letech opět sešla Rada seniorů

| 23.02.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměříž má po několikaleté odmlce opět Radu seniorů, poradní orgán vedení města pro otázky týkající se seniorů a osob se zdravotním postižením. Na první zasedání jich ve středu dorazily téměř dvě desítky. „Jsem moc rád a děkuji vám za to, že jste se přihlásili. Angažovat se a pracovat pro druhé totiž není samozřejmé,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka, který má na radnici starost sociální věci a zdravotnictví.

V prostorách klubu seniorů v bývalém posádkovém domě armády ve Velehradské ulici se sešli bývalí učitelé, někdejší pracovnice domova pro seniory, úřednice, lékařka, pracovník v peněžnictví či akademický malíř. Většina z nich je stále aktivní, angažují se jako dobrovolníci, jsou členy různých spolků nebo holdují turistice. „Všechny spojuje snaha zlepšit život seniorů v Kroměříži,“ ocenil Motyčka. Na prvním zasedání si Rada seniorů zvolila předsedkyní Věru Koščovou.

Zazněla také první témata, která seniory trápí. Hovořilo se například o výši vstupného do Květné zahrady, chybějící pohotovosti lékáren, o problémech s bezdomovci a nepřizpůsobivými občany nebo o přechodech pro chodce a zpomalovacích pruzích. Právě dopravě bude věnováno příští setkání, které se na stejném místě uskuteční 17. května ve 14 hodin. „Budu pokaždé na jednání Rady seniorů zvát zaměstnance městského úřadu a organizací města, kteří mají k tématu co říci,“ dodal Motyčka.

Zájemci o členství v Radě seniorů se stále mohou přihlásit mailem na adresu pavel.motyckamestokm.cz.

Rada seniorů fungovala v Kroměříži v letech 2014 až 2018. Její členové se scházeli asi čtyřikrát do roka. Měla zhruba desítku členů.

Sdílejte článek

Tisknout článek