V Kroměříži opět funguje nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

| 04.01.2017 |

Tiskové zprávy

Nejen pro volnočasové aktivity mohou moci od začátku letošního roku najít v Lutopecké ulici v Kroměříži „otevřené dveře“ místní děti a mládež ohrožené nežádoucími společenskými jevy, jelikož zde po letech opět ve městě vzniklo nízkoprahové zařízení.

„Je za tím víc než rok práce spojené především s hledáním místa, kde by zařízení mohlo fungovat. Výhledově bychom jej chtěli umístit do budovy na Hanáckém náměstí, zatím se nám podařilo najít provizorně nevyužité prostory domu zvláštního určení v Lutopecké ulici. Byly potřeba nějaké drobnější stavební úpravy, ale nebylo to nic dramatického,“ sdělil k obnově zařízení v Kroměříži místostarosta Pavel Motyčka. Zařízení provozuje Společnost Podané ruce, o. p. s., jejíž pracovníci mají s touto službou bohaté zkušenosti např. z Brna, Olomouce, Prostějova či Blanska.

Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež poskytují zázemí, podporu a odbornou pomoc dospívajícím v obtížné životní situaci. Posláním těchto zařízení je motivovat a podporovat děti a mládež k aktivnímu přístupu při řešení osobních situací zejména v období dospívání, poskytovat sociální služby a dostupnou nabídku volnočasových aktivit.

„Jsem velmi rád, že tento druh sociální služby vznikl opět také v Kroměříži. Součástí zařízení je i terénní program, prostřednictvím kterého budou pracovníci aktivně vyhledávat potenciálně ohrožené děti a mládež, kteří nevhodně tráví svůj volný čas a směrovat je do nízkoprahového centra,“ uvedl vedoucí městského odboru sociálních věcí a zdravotnictví Radovan Klabal.


Připravil: Vojtěch Navrátil


Sdílejte článek

Tisknout článek