V kině Nadsklepí se bude opravovat vzduchotechnika, uzavře se včetně pokladny

| 14.07.2021 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Oprava vzduchotechniky v prostorách kina Nadsklepí s sebou přinese uzavření budovy pro veřejnost, přerušení promítání a také dočasné zavření pokladny. Nadsklepí bude mimo provoz od pondělí 26. července. „Vstupenky na kulturní a společenské akce si mohou zájemci dále pořizovat v Expozici Karla Kryla a v pokladně Domu kultury. Právě pokladna ve vstupu do Domu kultury měla být první dva týdny v srpnu uzavřená, ovšem v současné situaci jsme tento záměr přehodnotili a pokladna zůstane otevřená celé prázdniny,“ řekl Pavel Sedláček, ředitel Domu kultury v Kroměříži.

Pokladna Domu kultury bude v srpnu v provozu v pondělí a ve středu od 9 do 11 a od 12 do 16, v úterý a ve čtvrtek od 12 do 16 a v pátek od 12 do 15 hodin. V Expozici Karla Kryla v Prusinovského ulici je pokladna otevřená v době, kdy je veřejnosti přístupná expozice, tedy úterky až neděle od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. V pokladně expozice se prodávají také vstupenky na promítání letního kina na nádvoří radnice, a to vždy dvě hodiny před začátkem promítání.

Samotná rekonstrukce vzduchotechniky v kině Nadsklepí by měla začít 2. srpna a hotova by měla být v říjnu letošního roku. Jedná se o opravu stávajícího vzduchotechnického zařízení včetně souvisejících prací. Cílem je zvýšení komfortu pro návštěvníky kina.

Milovníci kina však o pravidelná promítání nepřijdou. Po celý srpen budou každé pondělí a úterý probíhat filmové projekce pod širým nebem na radničním nádvoří – letní kino. Prostory Nadsklepí nahradí po dobu opravy vzduchotechniky sál Klubu Starý pivovar. V jejím průběhu jsou připravena „na pivovaře“ vnitřní promítání obvykle na víkendové dny kromě termínů, kdy se budou konat jiné významné kulturní a společenské akce, jako jsou například Dožínky Zlínského kraje, festival vojenských hudeb nebo koncerty na nádvoří či přímo v prostorách Klubu Starý pivovar. Připraveny jsou filmy Havel, Smečka, Šarlatán, Matky, Bábovky, Princezna zakletá v čase, Trollové: Světové turné, Prvok, Šampón, Tečka a Karel a další. Přesný rozpis termínů a konkrétních představení bude k dispozici na webu, plakátech a facebooku Domu kultury, Klubu Starý pivovar a kina Nadsklepí.

Sdílejte článek

Tisknout článek