Úprava křižovatky usnadní cyklistům vjezd z Březinovy ulice do Velehradské

| 17.10.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice upraví napojení Březinovy ulice na kruhový objezd ve Velehradské ulici. „Cílem je, aby cyklisté mohli jet přímo do křižovatky a nemuseli vjíždět na chodník, jako je tomu nyní, kdy cyklopruh končí právě do chodníku. Vyřešíme tak stávající nepřehlednou dopravní situaci na křižovatce obou těchto ulic,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Podle vedoucího odboru služeb Lamberta Hanzala bude část komunikace rozšířena z pěti na 6,25 metru a bude upraven napojovací oblouk místní komunikace na kruhový objezd. „Současně dojde vodorovným dopravním značením k úpravě stání a najíždění do ulice Březinova. V rámci stavby bude proveden nový vstup do vozovky v ulici Březinova. Stávající ochranné zábradlí bude přemístěno tak, aby byl splněn bezpečnostní odstup půl metru od okraje vozovky,“ doplnil Hanzal.

Úpravu křižovatky obstará městem vlastněná společnost Kroměřížské technické služby. Náklady činí zhruba 300 tisíc korun. Hotovo by mělo být do konce listopadu.

Radnice má na letošní rok naplánovány investice do zvelebení chodníků, komunikací a parkovišť v celkové výši téměř 50 milionů korun. Téměř sedm milionů korun na ně získá jako dotaci z fondů EU. Město již dokončilo rekonstrukci chodníku ve Zborovské ulici. Hotová je i oprava chodníku v Albertově ulici, nový přechod pro chodce na hřbitov od nákupního centra Tesco i odstavný pruh pro parkování v ulici Na Lindovce. Stavbaři nyní dokončují nová parkovací místa v ulici Francouzská.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek