Ulice Fügnerova a část ulice Vrchlického mají nový povrch

| 11.07.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Stavbaři v těchto dnech dokončili opravu povrchů v ulici Fügnerova a v části ulice Vrchlického. V obou případech část komunikace rekonstruovala firma, která zde opravovala rozvody plynu, respektive vody. „O rekonstrukci částí vozovek, do kterých výměna rozvodů plynu a vody nezasahovala, se postaralo město. Obě ulice tak mají nový povrch komunikace,“ uvedl místostarosta Karel Holík.

Nový povrch silnice ve Fügnerově ulici.

Ve Vrchlického ulici rekonstruuje potrubí plynárenská společnost. Město přišla oprava povrchu v ulici na více než půl milionu korun. Ve Fügnerově ulici byly rekonstruovány rozvody vody. Radnice na opravu povrchu tamní komunikace ze svého rozpočtu uvolnila zhruba 780 tisíc korun.

Nejpozději v září by měla být hotová také oprava silnice v části města Trávnické zahrádky. Jedná se o úsek ve směru příjezdu od letiště. Část vozovky je zlomená a rozpraskaná. Náklady na její opravu činí téměř půl milionu korun.

Radnice chystá v letošním roce investice do zvelebení chodníků, komunikací a parkovišť v celkové výši téměř 50 milionů korun. Co se týče chodníků, město momentálně pracuje na rekonstrukci chodníku ve Zborovské ulici. Hotová je například oprava chodníku v Albertově ulici. Týkala se úseku od kruhového objezdu u hřbitova s křižovatkou s ulicí Nitranská u odbočky k supermarketu.

Sdílejte článek

Tisknout článek