Turistická sezona v Kroměříži bude letos patřit hlavně dětem

| 12.01.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Účastí na lednovém veletrhu cestovního ruchu Regiontour Brno vstoupí Kroměříž do nové turistické sezony. Letos bude sestavena ze dvou stěžejních témat, která chtějí oslovit jak turisty, tak místní. I Kroměříž si připomene 100. výročí vzniku samostatného Československa a další výročí spojená s „osudovými osmičkami“. Co však bude neméně důležité a navíc unikátní, je 170. výročí říšského sněmu z roku 1848. Kromě historie se však Kroměříž tak jako v minulých letech zaměří i na hlavní turistické téma ztělesněné ve sloganu Kroměříž 2018 – pro mladé věkem i duchem.

„Chceme oslovit hlavně děti, mládež a jejich prostřednictvím i rodiče a prarodiče. Kroměříž k tomu má ideální předpoklady, ať už v podobě genia loci historického města či nabídky akcí a služeb pro děti a rodiny,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

„Známé rčení říká, že člověk je dvakrát dítětem. Děti dokáží úžasně popustit uzdu své fantazie. A kdo z dospělých se nerad vrací do dětských let? Pokud k tomu přidáme trochu mystiky, tajemství a dobrodružství v jedinečných kulisách našeho města a ukážeme jeho další neobjevený rozměr, zůstane Kroměříž určitě i nadále atraktivním a konkurenceschopným turistickým cílem,“ dodal vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

A na co se můžeme letos v souvislosti s tématem v Kroměříži těšit? Například na nový originální Festival živých soch s mezinárodní účastí, závod dračích lodí, celosezónní zábavnou hru pro celé rodiny i na výstavu hraček v Muzeu Kroměřížska. Chybět nebude ani relaxační zóna na Velkém náměstí s programem nejen pro děti, oblíbený Vybarvený běh a po velkém úspěchu se do Kroměříže opět vrátí rozměrná 3D malba.

Připočteme-li k tomu celoročně přístupné zábavní centrum Dětský svět na výstavišti Floria, republikové finále Dětské porty, hru Hledání pokladu biskupa Bruna, kostýmované prohlídky Tajemství staré Kroměříže, Den dětí, Týden pro rodiny, programy v Květné zahradě, zrcadlové bludiště a spoustu dalších aktivit, měla by Kroměříž uspokojit očekávání nejen dětského návštěvníka.

Sdílejte článek

Tisknout článek