Turistická nabídka Kroměříže je už potřetí HITem sezony

| 24.02.2016 |

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice opět sklízí úspěchy na poli podpory cestovního ruchu. Projekt KROMĚŘÍŽ 2016: V BARVÁCH, SVĚTLE, UMĚNÍ, který město společně se svými partnery připravilo jako hlavní novinku a atrakci letošní turistické sezony, získal titul HIT sezony 2016 v nekomerční kategorii.

Ocenění každoročně uděluje Centrála cestovního ruchu Východní Moravy nejlepším počinům v oblasti cestovního ruchu ve Zlínském kraji.

Cenu zástupcům města předali v úterý 23. února radní Zlínského kraje Ladislav Kryštof a ředitelka centrály Dana Daňová na 7. výroční konferenci cestovního ruchu Východní Moravy v Rožnově pod Radhoštěm.

Záštitu nad soutěží převzala generální ředitelka České centrály cestovního ruchu CzechTourism Monika Palatková.

Hodnotitelská komise tvořená odborníky z cestovního ruchu, akademické sféry a marketingu posuzuje soutěžní návrhy z pohledu jejich přínosu pro návštěvnost regionu a atraktivnost pro širokou veřejnost.

„V kategorii veřejného, nepodnikatelského sektoru bylo přihlášeno 6 projektů. V případě kroměřížského projektu porota ocenila zejména to, že se jedná o produkt velmi kreativní, který v našich podmínkách přináší inovativní nápady. Pozitivem je rozložení nabídky do delšího časového období turistické sezony a zásah širšího okruhu cílových skupin,“ uvedla ředitelka centrály Dana Daňová.

„Velmi nás těší, že naše úsilí ocenili odborníci, kteří se cestovním ruchem profesionálně zabývají. Snažili jsme se rozšířit nabídku historického města o nový rozměr a koncipovali ji tak, aby zvýšila atraktivitu Kroměříže a zároveň posílila image města v oblasti současných trendů,“ poznamenal vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Pavel Zrna.

Soutěž HIT sezony byla vyhlášena již po sedmé.  Poslední tři roky je jejím vítězem v nekomerční kategorii právě Kroměříž, což svědčí o tom, že práce města v oblasti cestovního ruchu je koncepční, kreativní a dosahuje vysoké odborné úrovně.

„Obhájit vítězství je vždy těžší, než jej získat poprvé a tady se podařilo obhájit prvenství již opakovaně, za což jsem velmi rád. Potvrdilo se tak kvalitní úsilí v oblasti cestovního ruchu pro město Kroměříž. Ocenění si velmi vážíme a věřím, že bude pro nás motivační i pro další období“, doplnil starosta města Kroměříž Jaroslav Němec.

Podrobné informace o projektu najdete na turistickém portále města www.kromeriz.eu.

Sdílejte článek

Tisknout článek