Tříkráloví koledníci opět zavítali na kroměřížskou radnici

| 06.01.2022 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujem vám… Známá koleda dnes zněla kroměřížskou radnicí, kam zavítali koledníci tříkrálové sbírky. Organizuje ji Charita ČR. Výtěžek sbírky, která se letos koná podvaadvacáté, je určen pro seniory, matky s dětmi v tísni, osoby se zdravotním postižením, rodiny v tíživé situaci nebo pro lidi bez domova.

Kašpar, Melichar a Baltazar vstoupili do budovy radnice na Velkém náměstí v doprovodu ředitelky Charity Kroměříž Anny Valachové. Členové vedení města v čele se starostou Jaroslavem Němcem jim popřáli hodně zdaru a sami i s dalšími kolegy z městského úřadu do kasičky přispěli. Na dveře starostovy pracovny pak jeden z králů napsal křídou iniciály K+M+B a králové přispěvatelům rozdali i drobné upomínkové dárky.

Svátek Tří králů se slaví 6. ledna. Výtěžek sbírky míří každý rok na řadu projektů, které Charita organizuje pro pomoc potřebným. Do sbírky je možné přispět i formou dárcovských SMS nebo darem na účet. Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v zemi. Loni se kvůli epidemické situaci konala výhradně on-line, vynesla celkem 81,5 milionu korun.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek