Také ZŠ Slovan navýší od školního roku 2024/2025 kapacitu družiny

| 03.10.2023 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Základní škola Slovan navýší od školního roku 2024/2025 kapacitu družiny ze 192 na 240 dětí. Nová oddělení budou umístěna v učebnách. Se záměrem souhlasili hygienici a schválila ho městská rada. Navýšení míst v družině už dříve ohlásila ZŠ Oskol. „Problém s družinou na ZŠ Slovan je dlouhodobý, letos dokonce „nevyšla“ na některé žáky druhé třídy. Po tlaku nového vedení radnice se v příštím školním roce konečně na ZŠ Slovan dostanou do družiny i žáci třetí třídy, jak je tomu v ostatních městem zřizovaných školách,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Škola argumentovala při žádosti o zvýšení kapacity družiny přijetím velkého počtu žáků do prvního ročníku. ZŠ Slovan do letošního školního roku přijala do první třídy asi o tři desítky dětí více, než tomu bylo ve školním roce 2022/2023. Do družiny se tak nedostaly zhruba dvě desítky žáků druhé třídy. Škola nakonec dosáhla navýšení kapacity družiny pro letošní školní rok o 17 dětí, zbylé asi tři děti měly navštěvovat školní klub a po jeho uzavření se přesunout do družiny, kterou do 14:30 mezitím některé děti opustí.

Od školního roku 2024/2025 by ZŠ Slovan měla mít devět oddělení družiny. V osmém a devátém oddělení bude dopoledne probíhat výuka a odpoledne zde budou děti navštěvovat školní družinu. „Takto mají družinu zajištěnou i jiné městem zřizované základní školy. Jsem rád, že se nám podařilo najít řešení a zajistit družinu pro třeťáky i v Základní škole Slovan,“ doplnil místostarosta Karel Holík.

ZŠ Slovan je největší základní školou v Kroměříži. Byla otevřena 1. září 1973. Letos ZŠ Slovan navštěvuje zhruba 930 dětí. Školní areál tvoří čtyři pavilony, relaxační areál, dvě nádvoří, atrium a školní hřiště.

Sdílejte článek

Tisknout článek