Svou školní premiéru dnes absolvovalo 378 prvňáčků

| 04.09.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Dnešek byl prvním školním dnem pro celkem 378 prvňáčků, kteří zasedli do lavic v 17 prvních třídách šesti základních škol zřizovaných městem Kroměříží. Popřát příjemný první školní den a úspěchy a radost v průběhu celého roku jim přišli do jednotlivých škol starosta Tomáš Opatrný, místostarostové Karel Holík, Pavel Motyčka a Jan Hebnar a radní Jan Pšeja. „Dnešní den je pro vás velmi důležitý, začíná vám nová etapa života. Už si nebudete jen hrát, ale čekají vás také povinnosti. Naučíte se číst, psát, počítat a spoustu dalších věcí. Chtěl bych vám popřát, aby vás to bavilo a aby vám to ve škole šlo,“ řekl prvňáčkům starosta Tomáš Opatrný, který zavítal do Základní školy Komenského náměstí, kam sám před rokem vedl poprvé do školy svého syna.

Také místostarosta Hebnar popřál dětem úspěchy při získávání nových vědomostí a poznatků. V Základní škole U Sýpek, kde nové žáky přivítal, zavzpomínal na loňské září, kdy také on vedl svou dceru do první třídy. „Vím tak z vlastní zkušenosti, že mnohé děti se do školy těší, jiné mají trochu obavu, některé jsou zvědavé na nové spolužáky a kamarády,“ dodal.

Do lavic prvních tříd dnes poprvé zasedlo 378 dětí, což je nejvíce za posledních pět let. V loňském roce to bylo 357 prvňáčků, v roce 2021 286, v roce 2020 323 a v roce 2019 325 dětí.

Město Kroměříž je zřizovatelem šesti základních škol: ZŠ Komenského náměstí, ZŠ Oskol, ZŠ Slovan, ZŠ U Sýpek, ZŠ Zachar a ZŠ Zámoraví.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek