Svatý Martin nabídne nová vína, sváteční dobroty a celodenní program

| 24.10.2022 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Svátek svatého Martina 11. listopadu je spjatý s čekáním na první sníh, symbolicky na světcův příjezd na bílém koni. Pro mnohé je pak příležitostí k ochutnání prvního vína z letošní sklizně i některých svatomartinských dobrot. „To vše – snad kromě sněhu, ale kdo ví – nabídne návštěvníkům kroměřížské Svatomartinské hodování na Hanáckém náměstí. Každoročně se scházíme jedenáctý listopadový den, společně otvíráme a ochutnáváme první vína a užíváme si příjemný den a připravený program,“ řekl Pavel Sedláček, ředitel Domu kultury v Kroměříži, jehož pracovníci Svatomartinské hodování každoročně organizují.

Celodenní jarmark a program na Hanáckém náměstí od 10 do 18 hodin doprovodí dopoledne Cimbálová muzika Lintava, odpoledne pak Cimbálová muzika Josefa Marečka. Návštěvníci dostanou možnost nakoupit ve stáncích nejrůznější zboží, husí a zabijačkové speciality, svatomartinská vína, rukodělné výrobky, sladké i slané pečivo. Tradičně v 11 hodin a 11 minut zástupci vedení města Kroměříže otevřou první láhve vína z letošní sklizně. K ochutnávce vyzve návštěvníky také sám svatý Martin ve stylové zbroji. Děti se mohou těšit na Slepičí pohádku Divadélka s radostí, která začne ve 14 hodin.

V 18 hodin se pak vydá svatomartinský průvod z Hanáckého náměstí na náměstí Velké, kde pokračuje program pro rodiny s dětmi, který připravují dobrovolníci a farníci od sv. Mořice.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek