Svatomartinské víno okoštovaly v Kroměříži stovky lidí

| 11.11.2015 |

Tiskové zprávy

Milovníci vína si ode dneška mohou vychutnávat letošní svatomartinské.

Na zaplněném Hanáckém náměstí ve středu 11. 11. přesně v 11 hodin a 11 minut starosta města Kroměříž Mgr. Jaroslav Němec zahájil ochutnávku svatomartinských vín.
„Přeji ti, ať máš barvu, jiskru, chuť i vůni. Ať si najdeš co nejvíce svých obdivovatelů a spokojených zákazníků“, popřál mladému vínu a zároveň vyzval všechny přítomné k slavnostnímu přípitku.

Zahájil tak tradiční svatomartinské hodování, které nabízelo návštěvníkům ty nejlepší svatomartinské speciality v teplých i studených variacích a od vinařů to nejlepší z jejich letošní produkce.

Zábavný doprovodný program počítal i s těmi nejmenšími, tak, aby si tuto slavnostní příležitost mohli užít i rodiče s dětmi.

K poslechu i tanci hrála cimbálová muzika Dubina.

Teplé počasí připomínalo spíše příchod jara než pomyslnou blížící se sněhovou nadílku, a tak si všichni přítomní mohli v klidu a pohodě korzovat mezi množstvím zajímavých stánků, ochutnávat nebo jen tak přátelsky popovídat u pohárku dobrého vína.

Po setmění průvod v čele se svatým Martinem na bílém koni vyrazil z Hanáckého náměstí  směrem na Velké náměstí, kde byl připravený program, ve kterém nechyběly historické tance, rytířské souboje nebo ohňové efekty.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek