Svatomartinské hodování proběhne za účasti svatého Martina a nově i obřích hus

| 18.10.2023 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Jedenáctý listopadový den, svátek svatého Martina, je spojený s čekáním na první sníh, ale také s představením a ochutnáváním prvních letošních vín a dobrot ze svatomartinských hus. V Kroměříži probíhají jeho oslavy v podobě tradičního Svatomartinského hodování, které se koná na Hanáckém náměstí.

„Návštěvníci Svatomartinského hodování se tu mohou u sklenky vína setkat s přáteli, poslechnout si cimbálovou muziku, nakoupit v jarmarečních stáncích nebo sledovat připravený program. Jeho letošní novinkou budou „chůdaři“ s hejnem obřích a nepřehlédnutelných svatomartinských hus,“ řekl radní Jiří Kašík. Svatomartinský jarmark a hudební program bude na Hanáckém náměstí probíhat od 10 do 18 hodin.

Návštěvníci budou moct nakoupit nejrůznější zboží, dárky, podzimní a už i předvánoční výzdobu, chybět nebudou husí a zabijačkové dobroty a samozřejmostí budou svatomartinská vína z letošní sklizně. A právě symbolické zahájení konzumace letošních mladých vín proběhne v 11 hodin a 11 minut za účasti zástupců vedení města Kroměříže. Sklenku svatomartinského nalije zájemcům sám svatý Martin v rytířské zbroji.

Na pódiu se během dne vystřídají dvě cimbálovky. Od 10 do 14 hodin se bude o zábavu starat Lintava, od 14.30 hodin bude hrát Cimbálová muzika Josefa Marečka. Časový prostor mezi nimi vyplní Divadlo eMILLIon s pohádkou O Červené Karkulce. V 18 hodin se vydá na cestu průvod v čele se svatým Martinem na koni a poputuje z Hanáckého náměstí na náměstí Velké, kde se uskuteční další část programu, kterou pro rodiny s dětmi připravili farníci a dobrovolníci od sv. Mořice.

Sdílejte článek

Tisknout článek