Svatomartinské hodování přinese nová vína i tradiční speciality

| 18.10.2021 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Svatomartinské hodování v Kroměříži je oslavou svátku svatého Martina a příležitostí k představení a ochutnávce letošních nových vín. Tradiční celodenní jarmark a program 11. listopadu na Hanáckém náměstí doprovodí cimbálová muzika Valašského souboru Kašava. „Loňské Svatomartinské hodování jsme museli kvůli covidu zrušit, tak doufám, že letos se uskuteční a společně si užijeme všechny ty dobroty, které si se svátkem svatého Martina spojujeme, i připravený program,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Jarmark bude na Hanáckém náměstí probíhat od 10 do 18 hodin. Návštěvníci dostanou možnost nakoupit nejrůznější zboží, chybět nebudou husí a zabijačkové speciality, také svatomartinská vína z letošní sklizně. Právě symbolickým otevřením prvního nového vína v 11 hodin a 11 minut zahájí starosta města Jaroslav Němec spolu s dalšími členy vedení radnice oficiálně program Svatomartinského hodování.

„Sklenku vína nalije návštěvníkům sám svatý Martin. Na sebe obleče zbrusu novou zbroj, která bude mít světovou premiéru,“ doplnil ředitel Domu kultury v Kroměříž Pavel Sedláček.

Organizátorem Svatomartinského hodování je Dům kultury v Kroměříži, večerní program, který začne po 18. hodině putováním sv. Martina z Hanáckého náměstí na náměstí Velké a pokračuje programem pro rodiny, připravili dobrovolníci z farnosti sv. Mořice.

Sdílejte článek

Tisknout článek