Sváteční akce i stavební práce si v Kroměříži vyžádají několik uzavírek

| 30.11.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy Doprava

Sváteční akce i stavební práce si v Kroměříži vyžádají několik uzavírek chodníků i komunikací. Tři uzavírky budou jen jednodenní, všechny souvisejí s oslavou Vánoc a příchodu nového roku. Dvě uzavírky pak potrvají delší dobu, důvodem jsou opravy a instalace inženýrských sítí. Vyplývá to z rozhodnutí oddělení dopravy a silničního hospodářství kroměřížské radnice.

V pátek 1. prosince bude uzavřena místní komunikace v ulici Gorkého. Půjde o úsek mezi ulicemi Sládkova a Moravská. Uzavírka je plánována kvůli pokácení a odvozu vánočního stromu, který bude letos o svátcích zdobit Velké náměstí. Uzavírka komunikace by měla trvat od 8:00 do 10:00. Ve středu 6. prosince pak bude od 14:00 do 21:00 uzavřeno Velké náměstí a přilehlá Prusinovského ulice. Důvodem je akce vrcholící rozsvícením vánočního stromu.

Uzavírku si vyžádá i silvestrovská oslava. Počítá se s uzavírkou Pilařovy ulice v úseku od ulice Křížkovského až po Sněmovní náměstí, a to 31. prosince 2017 od 17:00 do 1. ledna 2018 do 2:00. Ulice bude uzavřena kvůli silvestrovskému ohňostroji.

Další dvě omezení jsou dlouhodobější. Od 5. do 19. prosince bude uzavřen chodník v Hulínské ulici v úseku mezi prodejnou Kromexim a křižovatkou ulic Hulínská a Kaplanova. Důvodem jsou výkopy související s pokládkou kabelů. Až do 30. dubna příštího roku bude platit uzavírka v ulici Štursova u domu číslo popisné 2513/32. Důvodem je jeho rekonstrukce.

Sdílejte článek

Tisknout článek